7 vecí, ktoré sa majiteľ môže naučiť od svojho psa

1. Vedieť odpúšťať

Bez ohľadu na to, ako veľmi ste kričali na svojho psa, poslali ho na miesto, za chvíľu príde k vám a nehnevá sa na vás. Pes sa na vás nikdy nebude hnevať za to, že ste mu minule nedali maškrtu po večeri. Praktizovanie odpúšťania znižuje úzkosť a krvný tlak :)

2. Chodiť na každodenné prechádzky

Jedným z najbezpečnejších spôsobov, ako spáliť kalórie a zlepšiť zdravie srdca, je chodiť pravidelne na prechádzky. Taktiež to udrží vaše kosti silné a myseľ čistú.

dog-love.jpg

3. Neskrývať svoju lásku

Keď psi milujú, milujú silno a neboja sa to ukázať... Ich lásku je možné vidieť napríklad, keď nás chránia pred cudzími ľuďmi. 

4. Tešiť sa naozaj zo všetkého

Prídete domov, nestihnete ani zložiť veci... a už vás víta váš štvornohý priateľ, akoby vás rok nevidel. Kedykoľvek idete von, dostane odmenu, večeru, hračku, čokoľvek... on sa jednoducho TEŠÍ :)

5. Žiť pre okamih

Aj keď si psi veľmi dobre pamätajú, kde majú ukryté maškrty, ktorými ulicami sa dostanú domov, ľudí, ktorých stretli, pristupujú k týmto informáciám len vtedy, keď ich potrebujú. Či už jedia misku granúl alebo naháňajú loptu, žijú pre ten moment. Nestrachujú sa z budúcnosti, nemyslia na minulosť... Minulosť je preč, budúcnosť je neznáma, jediné, čo si môžete naozaj vychutnať a ovplyvniť je prítomný okamih.

6. Byť verný a spoľahlivý

Psi sú spoločenské zvieratá. Držia sa svojej svorky. Hrajú sa so svojou svorkou. Bránia si svojú svorku. Skvelé pripomenutie pre nás všetkých, aby sme boli svedomitými člemni našej ľudskej svorky. Zlaté pravidlo: nerobte druhým to, čo nechcete, aby iní robili vám. 

7. Kývať chvostom

Oukej :) asi nemáte chvost, ale možete sa usmievať alebo si podskočiť, keď sa cítite šťastný. Ukážte vašu vďačnosť, vylepšite druhým náladu, radujte sa zo života.dogs-dog-love-my-pet.jpg

Dnes je 18.február 2018, meniny má Jaromír, zajtra Vlasta
+421 910 444 123